top of page

Круглий стіл

1 червня 2017 року проведено круглий стіл працівників ДУ ЗОПМПК з керівництвом та представниками Полянської територіальної громади.

На зазначеному заході завідувач ДУ ЗОПМПК Утьосова О.І. наголосила про необхідність та порядок організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами та обов'язковим забезпеченням їх корекційно-розвитковою допомогою.

Голова Полянської територіальної громади Дрогобецький Іван Іванович та Начальник відділу освіти, молоді та спорту, у справах дітей, культури, туризму та зовнішніх зв'язків Лізанець Петро Іванович підтримали ініціативу щодо необхідності створення інклюзивних класів в загальноосвітніх навчальних закладах та введення посади асистента вчителя для забезпечення належних умов навчання та надання особливих освітніх послуг дітям з психофізичними порушеннями у тому числі дітям з інвалідністю.

Профільна комісія з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики

18 травня, в малому залі засідання  Закарпатської обласної ради відбулося засідання профільної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, національних меншин та інформаційної політики, яку очолює  Ільдіко Орос.

Чималу увагу було приділено питанню обговорення протокольного доручення щодо створення  відповідного обласного  інклюзивного ресурсного центру  в рамках  Обласної цільової програми «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016 – 2020 роки», ухваленої 17.03.2016 р,  та забезпечення його приміщеннями.

Як інформувала  директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, на сьогодні  створено обласний інклюзивний ресурсний центр розвитку дитини  у складі Державної установи  «Закарпатська обласна  психолого-медико-педагогічна консультація». Щодо приміщення. За дорученням голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса управлінням  з питань забезпечення  повноважень щодо управління  об’єктами спільної власності, яке очолює Євгенія Кибза, майнові пропозиції напрацьовано і спеціалісти готові їх  обговорити з  фахівцями центру.

Цікавились депутати і тим, скільки таких діток у нашому краї? Завідувач Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Олена Утьосова повідомила, що торік на Закарпатті виявлено 138 таких діток. Та додала, що новостворений центр гостро потребує сучасного європейського діагностичного обладнання, яке коштує 115 тис.грн., устаткування для кабінетів і т.д.

- Ми повинні зробити все для того, аби цей центр діяв на теренах Закарпаття. Ви не уявляєте стан батьків, в сім’ях яких є такі діточки. Наше завдання – дати їм можливість обстежити таку дитинку з метою своєчасного виявлення порушень розвитку, установлення діагнозу і визначення умов реабілітації і корекційного навчання, – наголосив депутат Василь Якубець. Його підтримали депутати та голова комісії.

На завершення Ганна Сопкова резюмувала, що це питання необхідно вирішувати комплексно з участь медиків, освітян та представників соціального захисту , тоді справа матиме успіх, а дітки – шанс на щасливе дитинство.

Інформацію взято з сайту Закарпатської обласної ради.

Ініціативна зустріч

15 травня 2017 року у МСРЦ "Дорога життя" відбулася ініціативна зустріч по створенню Закарпатської платформи Всеукраїнського форуму "Батьки за раннє втручання в Україні".

Захід організовано в рамках проектів  "Підтримка батьків дітей з інвалідністю задля їх ефективного партнерства в розробці раннього втручання в Східній Україні" та " Підсилення спроможності громадських організацій, що керуються батьками, підтримувати здійснення реформ, спрямованих на права та потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні", що фінансуються Європейським Союзом та Урядом Німеччини, і виконуються за підтримки ЮНІСЕФ. Проекти є частиною Програми "Батьки за раннє втручання в Україні", що впроваджується Міжнародною громадською організацією HealthProm (Лондон), Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) та Благодійним фондом "Інститут раннього втручання" (Харків).

На вищезазначеному заході взяла участь завідувач ДУ ЗОПМПК Утьосова О.І., яка виступила з підтримкою щодо організації даної платформи та наголосила на необхідності створення відділу раннього втручання у структурі ДУ ЗОПМПК для надання корекційних послуг мультидисциплінарною командою фахівців сім'ям, які виховують дітей з психофізичними порушеннями.

Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму

Сьогодні 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Ця дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.

 

Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму.

За останніми даними, нині у світі живе близько 670 мільйонів людей, які стражадають на аутизм.

За даними посібника Держстату України – «Захист дітей, що потребують особливої уваги суспільства» за 2016 рік в Україні проживає 3 200 дітей з аутичними розладами. Проте, за даними досліджень, існує проблема постановки вчасно правильного діагнозу та організації корекційно-абілітаційних заходів.

Пропонуємо Вам ознайомитися з симптомами аутичних розладів, адже вірний діагноз та раннє втручання можуть допомогти згладити прояви аутизму.

 

Симптоми аутичних розладів:

 

  • Соціальні труднощі: дитина не виявляє цікавості до ігор з іншими дітьми або ж до будь-якої іншої взаємодії.

  • Проблеми комунікації: можлива відсутність або затримка мови, відсутній вказівний жест, ускладнений зоровий контакт.

  • Дивна/повторювана поведінка: дитина впродовж довгого часу крутиться, розгойдується або вибудовує іграшки в лінію.

  • Проблеми з моторикою: проблеми з координацією рухів, дитина постійно ходить навшпиньки.

  • Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до одягу, шуму, музики, світла, запахів, купання.

  • Шлунково-кишкові проблеми: діарея, вибірковість в їжі тощо.

Міжнародна конференція з аудіо-психо-фонології м.Київ

25 березня 2017 року у Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася міжнародна конференція за участю директора найбільшого аудіо-психо-фонологічного центру "Антлантис" (АПФ) Йозефа Вервута (Jozef Vervoot), Бельгія (www.atlantis-vzw.com). Організацію даної конференції взяв на себе Всеукраїнський благодійний фонд "Альтернатива. Гармонія" за сприяння Київського міського голови.

З привітальним словом виступили: Мірошниченко Ю.Р. - народний депутат України; Кириченко О.М. - народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я; Сергієнко І.В. - консул провідної Міжнародної Асоціації «Аутизм- Європа», засновник МГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім». Виступаючі наголосили про необхідність раннього виявлення дітей з особливими потребами та створення центрів розвитку дітей з аутизмом, спеціалісти яких зможуть фахово інклюзувати та абілітувати дітей із розладами аутистичного спектру.

У міжнародній конференції також прийняли участь завідувач Центральної ПМПК Обухівська А.Г. та представники Державної установи "Закарпатська обласна психолого-медико-педагогічна консультація" з метою ознайомлення з роботою АПФ за методом Альфреда Томаріса та впливом даної терапії на людину.

Розширене засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації

16 березня 2017 року у великому залі обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації. У засіданні колегії, також, взяли участь завідувач Державної установи "Закарпатська обласна психолого-медико-педагогічна консультація" Утьосова О.І., консультанти ЗОПМПК та завідувачі районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій.

На колегії було розглянуто питання надання якісних освітніх послуг у закладах з навчанням мовами національних меньшин та питання про результати моніторингу навчальних досягнень  учнів 9 та 11 класів з окремих предметів, проведеного місцевими органами управління освітою.

На жаль, доповідь щодо реалізації актуальних питань соціалізації дітей з особливими освітніми потребами" повністю не було розглянуто за браком часу. Учасникам засідання колегії було запропоновано ознайомитися з даним питанням на офіційному сайті департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Нарада на базі Тур'я Бистрянської ЗОШ І-ІІ ступенів

02.03.2017 року на базі Тур'я Бистрянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбулася нарада представників Державної установи "Закарпатська обласна психолого-медико-педагогічна консультація" та Перечинської районної психолого-медико-педагогічної консультації з колективом закладу.

Завідувач Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Утьосова О.І. підняла питання щодо забезпечення організації корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби та забезпечення освітніх закладів вчителями-дефектологами.

Консультант (лікар-психіатр) Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Пащенко Н.З. розповіла про особливості дітей із затримкою психічного розвитку та розумовою відсталістю, які необхідно враховувати під час навчання за спеціальними програмами.

Завідувач Перечинської районної психолого-медико-педагогічної консультації Головей І.Р. розповіла про додаткові вимоги щодо оформлення документації, підготовку психологічної та педагогічної характеристики спеціалістами шкіл для вивчення та консультування учнів у психолого-медико-педагогічній консультації.

Директор загальноосвітньої школи Бубряк Г.І. зазначила необхідність та позитивне значення створення спеціальних класів на базі загальноосвітніх шкіл для дітей з психофізичними вадами та особливими освітніми потребами.

Семінар 23.02.2017

Працівники Закарпатської обласної та районних (міських) психолого-медико-педагогічних консультацій 23 лютого 2017 року у місті Ужгород взяли участь у роботі семінару консула «Аутизм – Європа» Інни Сергієнко за підтримки Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» на тему «Аутизм: діагноз, сенсорна інтеграція, навчання» на якому висвітлювались питання своєчасної ранньої діагностики, новітніх підходів до організації корекційно-розвивальної роботи, методів адаптації, соціалізації та  індивідуальних планів навчання дітей із розладами аутистичного спектру.

Круглий стіл

16 лютого 2017 року спеціалістами  Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації спільно з працівниками Притулку для дітей служби у справах дітей Закарпатської облдержадміністрації був проведений круглий стіл на якому обговорювались актуальні питання  вдосконалення  міжвідомчої взаємодії щодо своєчасного виявлення, психолого-педагогічного вивчення, надання відповідних рекомендацій щодо методів, форм, програм навчання та  корекційно-розвивальної допомоги дітям з особливими освітніми потребами. Визначено напрямки подальшої співпраці, вдосконалення підготовки відповідної медичної та психолого-педагогічної документації для представлення дітей на діагностичне психолого-педагогічне вивчення працівниками ЗОПМПК, та моніторинг навчання вихованців закладу відповідно до висновку Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації.

Перше засідання обласної робочої групи з питань впровадження в медичну практику послуг з раннього втручання з метою надання підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку

14 лютого 2017 року завідувач Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Утьосова О.І. взяла участь у першому засіданні в складі обласної робочої групи з питань впровадження в медичну практику послуг з раннього втручання з метою надання підтримки родинам, які виховують дітей з вадами розвитку,  яка була утворена відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації Г. Москаля 11.11.2016 № 550.

З привітальним словом відкрив засідання керівник обласної робочої групи, заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації О. Петік. Заслухали доповіді Рошкович І.Ю., заступника директора обласного центру комплексної реабілітації «Дорога життя», на тему «Стратегія розвитку послуги раннього втручання в Україні: історія, актуальний стан» та Радь М.В., заступника головного лікаря обласної дитячої лікарні, головного позаштатного педіатра департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, на тему: «Проект Плану дій щодо реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання в Закарпатський області». Вирішили: затвердити план щодо реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання» та визначили регіональних координаторів проекту.

Закарпатська обласна психолого-медико-педагогічна консультація до встановленого терміну надала пропозиції щодо установ (закладів) та організацій, які можуть  бути задіяні у реалізації пілотного проекту.

Семінар "Роль мультидисциплінарної команди в медико-соціальній реабілітації та психолого-педагогічній корекції дітей раннього віку" 08.02.2017

На виконання п. 7 Плану роботи Державної установи «Закарпатська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» на 2016/2017 навчальний рік працівники ЗОПМПК взяли участь у роботі вищезазначеного семінару на базі Свалявського Будинку дитини департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації.

Головний лікар закладу Бейреш В.М. інформував про необхідність раннього втручання та забезпечення медико-соціальної реабілітації дітей раннього віку для запобігання появи вторинних порушень у дітей з психофізичними порушеннями. Керівник закладу ознайомив учасників семінару з роботою відділення для дітей з ураженням ЦНС та порушеннями психіки.

Завідувач Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації Утьосова О.І. висвітлила питання забезпечення кадрового складу кваліфікованими спеціалістами закладів, які проводять діагностичну, корекційно-розвивальну, абілітаційно-реабілітаційну роботу з дітьми з психофізичними порушеннями та особливими освітніми потребами. Також зазначила про необхідність створення індивідуальних програм розвитку дітей та своєчасного розроблення та оформлення розділу 2 «Психолого-педагогічна реабілітація» індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.

І Міжнародна науково-практична конференція на тему „Актуальні проблеми комплексної корекції аутистичних порушень”

Згідно плану Міністерства освіти і науки України 25 - 26 жовтня 2016 року відбулася І Міжнародна науково-практична конференція на тему „Актуальні проблеми комплексної корекції аутистичних порушень” на базі факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

На виконання п.1 Завдання 3 Обласної цільової програми „Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016 – 2020 роки” у рамках вищезазначеного просвітницького заходу  фахівці Закарпатської обласної психолого-медико-педагогічної консультації взяли участь у пленарному засіданні та у роботі секцій на теми: „Корекційні технології подолання аутистичних порушень у дітей і підлітків”, „Система абілітаційних та реабілітаційних закладів допомоги аутичним дітям”, „Мовленнєвий та комунікативний аспекти корекційної роботи з аутичними дітьми та підлітками”. 

         

Для учасників  конференції були проведені  майстер-класи  на теми: „Використання розвиваючих іграшок у корекційних заняттях з дітьми з особливими потребами”, „Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру за методикою ЗС-терапії”, „Стратегії роботи по урізноманітненню харчування дитини з розладами аутистичного спектру”, „Формування вербальних навичок у дітей дошкільного віку з аутистичним спектром порушень”.

Please reload

bottom of page