top of page

Звіт про роботу ПМПК Закарпатської області

за І півріччя 2016 – 2017 н.р.

За даний період психолого-медико-педагогічними консультаціями Закарпатської області було проведено психолого-педагогічне вивчення, підготовлено висновки та рекомендації щодо розвитку, змісту, форм і методів навчання та корекційно-розвивальної роботи для 1151 дитини з особливими освітніми потребами віком від 0 до 18 років, з них дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування - 41, дітей з інвалідністю - 661.

Розроблено та оформлено розділ 2 "Психолого-педагогічна реабілітація" індивідуальної програми реабілітації (ІПР) дитини-інваліда для 489 дітей з інвалідністю. Надано 9202 консультації батькам, педагогічним працівникам з питань вибору можливих форм, програм і методів, корекції та навчання, у тому числі інклюзивного (інтегрованого) у поєднанні з реабілітаційними заходами.

Закарпатською обласною психолого-медико-педагогічною консультацією (ЗОПМПК) було проведено 27 діагностичних засідань, з них 5 виїзних засідань на базі Притулку для дітей служби у справах дітей Закарпатської обласної адміністрації.

Проведено психолого-педагогічне вивчення та надано рекомендації щодо розвитку, змісту, форм і методів навчання 147 дітям, з яких  22 дітей з інвалідністю, 24 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Розроблено та оформлено розділ 2 "Психолого-педагогічна реабілітація" індивідуальної програми реабілітації (ІПР) дитини-інваліда 2 дітям. Надано 1184 консультації батькам, педагогічним та медичним працівникам, спеціалістам служб у справах дітей.

Фахівці ЗОПМПК приймали участь у 88 засіданнях районних (міьких) психолого-медико-педагогічних консультацій на яких була вивчена 561 дитина.

Районними (міськими) психолого-медико-педагогічними консультаціями за даний період проведено 133 засідання, де було вивчено та надано рекомендації щодо розвитку, змісту, форм і методів навчання 1004 дітям з особливими освітніми потребами, з яких дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування - 17, дітей з інвалідністю – 639. Було розроблено та оформлено розділ 2 "Психолого-педагогічна реабілітація" індивідуальної програми реабілітації (ІПР) дитини-інваліда 487 дітям.

На виконання обласної цільової програми «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей та дорослих з розладами аутистичного спектру на 2016 - 2020 роки», для реалізації державної політики у сфері психолого-педагогічного супроводу дітей із розладами аутистичного спектру  системою  ПМПК Закарпатської області проведено психолого-педагогічне вивчення та спрогнозовано можливі труднощі та потенційні можливості розвитку 42 дітей із розладами  спектру аутизму (РСА).

За даний період проконсультовано 184 батьків, 140 педагогічних працівників  ДНЗ та ЗНЗ щодо особливостей розвитку, навчання та корекції дітей із РСА.

Фахівці ЗОПМПК в рамках 1-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми комплексної корекції аутистичних порушень» (25-26 жовтня 2016 р. м. Київ) брали участь у таких майстер класах: «Використання розвиваючих іграшок у корекційних заняттях з дітьми з особливими потребами», «Робота з дітьми з розладами аутистичного спектру за методикою ЗС-терапії», «Формування вербальних навичок у дітей дошкільного віку з аутистичним спектром порушень».

Для підвищення фахового рівня для роботи з дітьми із РСА працівники ПМПК співпрацюють з ВНЗ та медичними установами.

Консультантами ЗОПМПК (відповідно до п. 2.3.11 Положення),  здійснювався  прийом, перевірка, обробка та аналіз щомісячної, квартальної,  та піврічної статистично-інформаційної звітності районних (міських) ПМПК.

bottom of page