top of page

Утьосова М.М.

Консультант - практичний психолог (фахівець з питань девіантної поведінки)

Please reload

«Різні форми поведінки дітей аутистів»

Незважаючи на те, що більшість дітей з таким діагнозом мають багато  спільного, але аутизм, може виявлятися по-різному, ці діти різним способом контактують із зовнішнім світом. В залежності від цього виділяють наступні прояви аутизму:

  1. Повне відречення від усього, що відбувається. У дітей аутистів з раннього дитинства виявляються порушення активності, вони практично повністю відмовляються контактувати із зовнішнім світом. Вони ніколи нічого не просять самі, але і на прохання не завжди  відкликаються.  У таких дітей є мовленнєві порушення, виражена недостатність функцій мовлення, обмеженість словникового запасу, недостатність розуміння значень слів. Ці прояви вважаються самими серйозними і глибокими.

  2. Активне відкидання. Поведінка дітей аутистів з цієї групи є більш активною, але більшу частину зовнішнього світу вони не сприймають. Для них важливо дотримання певних дій, наявність звичної обстановки навколо, тому у таких дітей з віком прояви хвороби стають більш гострими, так як приходить час іти в дитячий садок, а потім в школу. Мова у них недостатньо розвинена, але в основному всі слова вони повинні пов’язувати з конкретною ситуацією, тоді їм легше запам’ятовувати й розуміти.

  3. Артистичні інтереси. Діти аутисти часто йдуть на конфлікт, але не вміють враховувати інтереси інших людей, поглинені одними і тими ж заняттями. Мова добре розвинена, але пропозиції зазвичай довгі і незрозумілі.

  4. Велика складність спілкування та організації взаємодії з оточуючими. Такі діти не вміють організовувати контакт з іншими людьми, важко засвоюють рухові навички. Недостатність функцій мовлення, обмеженість словникового запасу. Зазвичай вони відразу втрачаються навіть у звичайних ситуаціях. Ці прояви захворювання вважаються найлегшими.

Поради для батьків

При спілкуванні батьки обов’язково повинні враховувати особливості дітей аутистів. Можна дати короткі рекомендації, які допоможуть вам налагодити контакт зі своєю дитиною:

  1. Ви повинні любити свого малюка таким, який він є.

  2. Завжди враховуйте інтереси дитини.

  3. Суворо дотримуйтесь режиму дня і ритму життя.

  4. Намагайтеся виробити і дотримувати певні дії, які будуть повторюватися кожен день.

  5. Частіше відвідуйте групу або клас, де навчається ваша дитина.

  6. Розмовляйте з малюком, навіть, якщо вам він не відповідає.

  7. Намагайтеся створювати комфортну обстановку для ігор і навчання.

  8. Завжди терпляче пояснюйте дитині етапи діяльності, бажано підкріплюючи це картинками.

  9. Не допускайте перевтоми.

Якщо вашій дитині поставили такий діагноз як аутизм, то не варто впадати у відчай. Головне любити його і приймати таким, який він є, а також постійно займатися, відвідувати психолога. Хто знає, може у вас росте майбутній геній.

bottom of page